portfolio

Responsive design

Responsywna strona internetowa – czyli adaptacja ekranowa

 

Responsive Web Design – (RWD) – jest to technologia projektowania strony www, tak aby jej układ (wygląd) dostosowywał się automatycznie do rozmiarów ekranu na którym strona jest wyświetlana np.: przeglądarki internetowej, tablet, samrtfon. Strona taka prezentuje się różnie w zależności od szerokości ekranu. Wdrażanie tej techniki uzyskuje się za pomocą media queries, które pozawalają rozpoznawać rozdzielczości ekranów i dostosowywać arkusze styli CSS do odpowiedniego urządzenia.

 

Strona w technologii RWD posiada tzw. breakpoints – punkty zmian w których zmienia się układ strony, nawigacja, elementy graficzne czy ilość elementów. Takich punktów może być dość dużo w zależności od projektu i założeń z jakich urządzeń będzie korzystał użytkownik. Zaletami strony RWD są: jeden adres URL, nie duplikowanie się treści, ten sam kod HTML, elastyczny układ. Minusami  – dłuższy czas zaprojektowania i wdrożenia strony, dłuższy czas ładowania strony w porównaniu z wersją mobilną, nie zawsze przekładający się zwrot z inwestycji (mała ilość odbiorców strony na urządzeniach mobilnych).

 

O autorze postu:

Stripes Design - to mała agencja interaktywna, studio graficzne projektująca grafikę, strony internetowe oraz materiały do druku. Projektowanie stron internetowych jest naszym standardowym produktem.

WIĘCEJ DEFINICJI Z TEMATU: