portfolio

Co to jest makieta strony

pmakieta strony to prototyp strony www lub aplikacji

 

Makieta jest to prototyp strony www lub aplikacji. Na jej podstawie powstaje pełen końcowy produktu. Pozwala ona skupić się na analizie funkcjonalności, układzie strony lub aplikacji. Makietę można szkicować lub wykonać w przeznaczonym do tego oprogramowaniu. Może również być interaktywna (klikalna) wraz z działającymi linkami i nawigacją. Makiety można wykonać w dwóch typach – lo-fi oraz hi-fi. Makieta li-fi – to makieta uproszczona z małym stopniem szczegółowości, zawiera podstawowe elementy interakcji, pozwala szybko stworzyć kilka alternatywnych wersji . Makieta hi-fi – to makieta z dużym stopniem szczegółowości, bardzo zbliżona do wersji końcowej produktu. Jej wykonanie jest bardziej czasochłonne.

 

Makiety wykonuje się, aby zaoszczędzić czas na późniejszym wdrożeniu i seriach modyfikacji, jest to też generator wstępnych pomysłów i ich rozwój podczas projektowania. Proces tworzenia makiet nazywamy prototypowaniem.

O autorze postu:

Stripes Design - to mała agencja interaktywna, studio graficzne projektująca grafikę, strony internetowe oraz materiały do druku. Projektowanie stron internetowych jest naszym standardowym produktem.

WIĘCEJ DEFINICJI Z TEMATU: