portfolio

Czym jest User experience – UX

ang. – Doświadczenie użytkownika

 

Określa sumę doświadczeń użytkownika podczas korzystania z produktu lub usługi interaktywnej. Projektanci UX wpływają na te doświadczenie, zwiększając satysfakcję z użytkowania. Z reguły termin ten odnosi się do projektowania serwisów internetowych, aplikacji internetowych, interfejsów użytkownika, oprogramowania.

 

User experience jest interdyscyplinarne, zawiera w sobie elementy psychologi, ergonomii, designu, tak graficznego jak i przemysłowego, marketingu. Jest to coś więcej niż tylko projektowanie interfejsu UI (User interface). Od projektanta UX wymaga się wysokiego poziomu estetyki, intuicji, wczucia się w potrzeby i oczekiwania użytkownika. Pozwala to wytworzyć produkt estetyczny, intuicyjny w obsłudze, użyteczny w obsłudze, z którego korzystanie sprawia przyjemność. Interakcja z użytkownikiem ma wywołać pozytywne wrażenia. Praca nad UX wymaga współpracy ludzi tworzących projekt – biznesmenów, marketingowców, programistów, grafików, projektantów UX, menadżerów. Każda z tych grup ma wpływ na funkcjonalność produktu, jednak wszystkie muszą działać zgodnie myśląc o potrzebach użytkowników.

O autorze postu:

Stripes Design - to mała agencja interaktywna, studio graficzne projektująca grafikę, strony internetowe oraz materiały do druku. Projektowanie stron internetowych jest naszym standardowym produktem.

WIĘCEJ DEFINICJI Z TEMATU: